Polygraph

משפצים דירה כדי לעלות את ערכה?

הנה כמה דברים שיש לשים אליהם לב בתהליך…

בכול הנוגע לתחום הנדל"ן, ישנם יותר ויותר אנשים בעלי הון, או בעלי דירות ונכסים, אשר מחפשים את הדרך בה ניתן לעלות את ערכו של הנכס. הדרכים שננקטות, רבות ומגוונות, אך לעיתים גם בלתי תלויות בבעלי הנכסים, אלא בערך הדירות באזור בו הוא נמצא, כמו גם בהתאם לעלייה או ירידה של מחירי הנדל"ן ביחס לפרויקטים שונים, ובהתאם לפיתוח (או להזנחה) של האזור בו נמצא המבנה.
עם זאת, אחת השיטות להעלאת ערכם של נכסים, היא ביצוע שיפוץ קל או מסיבי להעלאת הערך. אבל כיצד מתחילים לשפץ? באיזה סוג שיפוץ בוחרים? ומה עושים כאשר נתקלים בבעיות בעת התהליך? כול הפרטים בהמשך.
מי שרוצה להעלות את ערך דירתו בכמה מאות אלפי שקלים; יוכל בהשקעה קטנה יחסית – להפוך את דירה פשוטה למראה – לפנינת נדל"ן שמחירה גבוה! כיום, באמצעות תקציב מותאם אישית, מבצעים בעלי דירות שיפוץ נכסים, ובכך מוכרים את דירתם במחיר גבוה משמעותית. עוד ניתן באמצעות שיפוץ, להשכיר דירה בדמי שכירות גבוהים יותר. אבל כיצד פועלים בעת השיפוצים? הנה מספר טיפים טובים:

בחירת קבלן שיפוצים הגון ומקצועי

שיפוץ מבנה יכול להיות קל או מסיבי בעוד ששיפוצים קלים: יעלו פחות, אך מצד שני לא יעמיקו בתשתיות, בשינויי מבנה מהותיים, או בהפיכת המרחב לחיוני. עם זאת ישנם מקרים ששיפוץ קל יספיק. שיפוץ מסיבי לעומת זאת, יקר יותר, בעוד שהוא ישנה באופן מהותי את המבנה. זאת משום שהשיפוץ ישפר תשתיות, איטום, צבע, ויהפוך את המבנה לפרטי יותר. לכן חשוב לבחור קבלן רשום המומחה בשיפוץ לשם העלאת נכס, כמו גם קבלן איכותי ורשום שלא הוגשו נגדו תביעות במהלך השנים האחרונות.
במקרים (שעלולים להתרחש) בהם קבלן השיפוצים ברח עם כספי השיפוצים ללא ביצוע השיפוץ, גרם לנזקים, או שיכן אנשים בדירה ללא ידיעתכם; יש להיעזר בשירותים של עורך דין פלילי, זאת כדי לדעת אילו צעדים תוכלו לנקוט נגד הקבלן. בכול מקרה, יש תמיד לבחור איש מקצוע מנוסה עם רזומה מעולה!

הקצאת תקציב ותכנון תכנית מכירה או השכרה

לפני שאתם מתחילים לשפץ, חשוב להבין האם השיפוץ כדאי ומה היחס בין עלות ההשקעה, לסכום השכירות או הקנייה של הדירה שלכם לאחר השיפוצים. בלוח נדל"ן איכותי, אפשר לבדוק מחירי דירות, להשוות מחירי שכירות, ולהבין איזה סכום ניתן לדרוש עבור הדירה. חשוב לדעת כי לוחות נדלן טובים יעדכנו אתכם בכול הנוגע לחדשות אודות תחום הדלאי – ניידי, כמו גם יאפשרו טיפים טובים לחיפוש דירה או מכירת נכסים. בכך ניתן לערוך מחקר ולקבוע את תקציב השיפוצים. חשוב לא לחרוג מתקציב השיפוצים, ולהתאים את המחיר כך שתוכלו להחזיר את ההשקעה במהירות. זאת באמצעות השכרה או מכירת דירה במחיר אטרקטיבי.

הבינו מה חשוב לבצע בשיפוצים

לפני שאתם מתכננים תוכניות ובחרים את האופן שבו יראה הנכס לאחר השיפוץ – כדאי לחקור קצת אודות צרכים של דיירים באזור בו נמצאת הדירה. בדקו דרך לוח נדל"ן אינפורמטיבי; מה חשוב לאנשים? מה מודגש בפרטים של הדירות ומעלה את ערכן? ולמה שמים לב שוכרים או קוני דירות פוטנציאליים?. לדוגמא: מרבית הקונים ישימו את הדגש על מטבח נוח וחדש. לכן במקרים כאלה יש למקד את השיפוץ באזור המטבח. גם חדרי הרחצה חשוב שיהיו אסתטיים – לכן יש לבחור קבלן אינסטלציה או קבלן שיפוצים שמבצע שיפוץ כללי והחלפת כלים סניטריים. בכול מקרה, אם קהל היעד שלכם הוא משפחות – המטבח יהיה חשוב. אם הוא סטודנטיאלי – יהיה דגש על דירה שקטה שמקנה שקט ללימודים.

זכרו כי לשיפוץ של לפני מכירת הדירה משמעות רבה הן מבחינת התקציב והן מבחינת העלות הסופית של הנכס. דירות למכירה כאמור נבחנות בעיקר בשניות הראשונות, ככל שהכניסה לדירה תהיה מזמינה יותר ככה המכירה תתבצע בתהליך קצר יותר ואף במחיר גבוה יותר משחשבתם.

אל תשכחו לטפח את המרחב החיצוני!

לעיתים, וממש כמו בעולם הדייטים, 30 שניות ראשונות של הכרות; עושות את כל ההבדל! לכן, מלבד השיפוץ הפנימי של הנכס, יש לשים לב גם למרחב החיצוני שלו. אם אתם רוצים למכור את הדירה ולפרסם אותה בלוח נדל"ן בצורה אפקטיבית; חשוב לפרסם תמונות מהאזור החיצוני שלה. לכן טיפול בגינה, שיפוץ חדרי מדרגות, שיפוץ דלת כניסה ויצירת מראה נעים ויפה של המרחב החיצוני – יתרמו לא מעט למטרה.
לסיכום, באמצעות לוח נדל"ן מקצועי, תקציב מותאם וקבלם שיפוצים טוב: ערך הנכס שלכם יכול לעלות משמעותית ולהניב תשואות גבוהות במיוחד!

צרו איתנו קשר
לייעוץ ומידע מלאו פרטים ונחזור אליכם

"*" אינדוקטור שדות חובה

בשליחת הפרטים אני מאשר/ת קבלת מידע לטלפון ו/או לאימייל
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

כל הזכויות שמורות לדוניץ ושות' משרד עורכי דין | הצהרת נגישות