תהליך פירוק חברה מקצועי – מתנהל בעזרת עו"ד מומחה
RONEN 01.03.20 חוזים מסחריים

תהליך פירוק חברה מקצועי – מתנהל בעזרת עו"ד מומחה

בלית ברירה בית העסק שלכם עומד בחודשים האחרונים תחת לחץ כלכלי כבד. השיקים חוזרים, הלקוחות לא מגיעים והספקים לא מרוצים מקצב העברת התשלומים שלכם. במקרים רבים אתם לא מצליחים להעביר את המשכורות לעובדים שלכם, וזה הוא הגב ששובר את גב הגמל מבחינת מעסיקים רבים. בסיטואציה כזו, כמעט בלתי אפשרי למצוא פתרון אחר, אלא לבחור בפתיחה של הליך פירוק לחברה. זו אומנם משימה קשה מאוד, משפטית, כלכלית ואפילו רגשית, אך אם אתם לא מצליחים לאזן את מצב ההכנסות של העסק והרווחים לא עולים, כדאי לכם לפנות לדרך זו, ולו לטובתכם האישית.

כיצד מתנהל תהליך פירוק החברה?

כיוון שמדובר בהליך מורכב מאוד, יש צורך למנות אדם בעל ידע מקצועי שיכול לבצע את כל פעולות הפירוק של החברה. על פי רוב, המטרה העליונה בעת תהליך פירוק חברה, היא להחזיר את כל החובות הכספיים של בעלי החברה לספקים, לבעלי המניות ואפילו לעובדי החברה שנפגעו לאורך הדרך. על כן, ניתן לפעול למכירת נכסים – שטחי מקרקעין, נכסי נדל"ן ואפילו נכסים פיננסיים בעזרת עורך דין מקרקרעין. כל אלו עומדים על הפרק בעת תהליך הפירוק. שווי המשרדים של החברה שלכם, לצד השווי של כל מלאי המוצרים והנכסים השונים שברשותכם, יכולים לשרת את כל בעל הנכסים של החברה.

פירוק חברה – בדרכים חוקיות ומהימנות

תהליך פירוק חברה הוא תהליך שיכול להתפתח ממגוון רחב של אירועים או התפתחויות שונות ברמת בית העסק או החברה. כך או כך, במצב של חדלות פערון או חוסר יכולת להמשיך לנהל את החברה, אתם נדרשים לפנות לתהליך פירוק חברות כמוצא אחרון, בליווי של עורך דין. האפשרות הראשונה והמקובלת היא פנייה לתהליך זה על בסיס רצון חופשי של כל הבעלים והשותפים בחברה. כך אתם אלו שיוזמים את התהליך ומחליטים איך הוא יתנהל, לטובת כל המעורבים בעניין.

לחילופין, במצב בו יש חוסר הסכמה בין השחקנים השונים במערכת, ואתם לא מצליחים להביא את טובת החברה בראש, ניתן לפנות לפירוק חברה בהוראת שופט.

עם קבלת צו פירוק מבית המשפט, מתמנה מפרק רשמי לחברה שאחראי על כינוס כלל נכסיה וביצוע בדיקה מעמיקה של עלותם, על מנת לאפשר החזרת חובות מהירה ושחרור כספים לנושים. כל זאת, מתוך הבנה שאין לחברה מהות עוד וכי היא לא יכולה להביא לתועלת כלכלית הן לבעליה, הן לעובדיה והן למדינת ישראל.

 

לייעוץ ראשוני עם דב (דובי) דוניץ התקשרו
09-7995599 או שלחו טופס:אולי יעניין אתכם גם:

מאמרים אחרונים