בחירת עו"ד שמתמחה בהליכי תמ"א 38
דב דוניץ 26.05.19 חוזים מסחריים

בחירת עו"ד שמתמחה בהליכי תמ"א 38

בשנים האחרונות ניתן לראות בניינים רבים המשנים את צורתם ומקבלים תוספות חדשות לרבות חנייה או קומה נוספת, כאשר התוספות החדשות משדרגות את המבנים ותורמים לא מעט להתחדשות העירונית וכמובן לדיירים אשר נהנים מבניין משודרג ויפה.

מדובר בתוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים המאפשרת את חיזוק המבנים אשר לא עומדים בדרישות לעמידות מבנים מפני רעידות אדמה. במסגרת התוכנית ניתן לקבל היתרי בנייה המיועדים לחיזוק המבנים וכן ניתן לקבל היתרים עבור תוספות בנייה וכן אפשרות לקבלת הקלות מס ופטורים. 

מדובר בתוכנית אשר הוכנה על ידי המועצה הארצית לתכנון ובנייה באמצעות צוות מומחים אשר כלל בין היתר מתכננים ויועצים והובאה לאישור בשנת 2005. 

במטרה שהבניין יעמוד בדרישות השונות לעמידות מפני רעידות אדמה יש להשקיע סכומי כסף רבים. במרבית המקרים הדיירים אשר מתגוררים בבניין אינם יכולים או מעוניינים להשקיע מכספם הפרטי ולכן אושרה התוכנית אשר לפיה יזם או קבלן יהיה אחראי על מימון התוכנית ויקח על עצמו את ההוצאות השונות לרבות חיזוק הבניין ובתמורה לכך הוא יקבל זכויות בנייה אשר יבואו לידי ביטוי בהוספה של קומה נוספת או באמצעות הרחבת הבניין.

 מהו תפקידו של עורך הדין במסגרת התוכנית

במסגרת התוכנית על עורך הדין לדאוג להסכם לצורך ביצוע עבודות חיזוק הבניין ושיפוצו בהתאם לתוכנית המתאר הארצית.  מדובר בהסכם מורכב הכולל לא מעט סעיפים ושפה מורכבת מה שמצריך את מעורבותו של עורך הדין.

על הדיירים בבניין לבחור עורך דין נדלן, אשר מנוסה בתחום אשר מפגין ידע רב בתחום מקרקעין ויש ביכולתו להוביל את הדיירים לפתרון המתאים ביותר עבורם.  מדובר בעסקה מורכבת  בתחום הנדלן ומכאן אין להמעיט בחשיבותו של עורך הדין.

 

במה עוד מטפל עורך הדין

במסגרת הטיפול של עורך דין העוסק בתחום תמ"א 38 הוא מטפל גם בהסכמים השונים עליהם צריכים הדיירים לחתום וכן בקשיים משפטיים העשויים להתעורר. כל אותן סוגיות מחייבות התערבות של עורך דין מומחה בתחום אשר יפגין בקיאות וניסיון. יש להקפיד ולבחור עורך דין אשר ילווה את הדיירים בכל השלבים החל מהשלב הראשוני הכולל את בחירת היזם או הקבלן, בדיקת הרקע שלו וכן ניהול משא ומתן במטרה להעניק לדיירים יתרון משמעותי בהליך וכן צמצום הסיכונים אשר באים לידי ביטוי בבטחונות וערבויות תוך מעקב אחר הפרויקט במטרה

לייעוץ ראשוני עם דב (דובי) דוניץ התקשרו
09-7995599 או שלחו טופס:אולי יעניין אתכם גם:

מאמרים אחרונים