אודות המשרד

דוניץ ושות'- משרד עורכי דין מקרקעין ויישוב סכסוכים" נוסד על ידי דב (דובי) דוניץ – עורך דין ומיישב סכסוכים ופועל ב"בית אתגרים" שברחוב התדהר 16 ברעננה. עיקר פעילותו של המשרד היא בתחומי המשפט האזרחי/מסחרי וביישוב סכסוכים (גישור ובוררות

עורך דין מקרקעין דובי דוניץ, מומחה בעל מוניטין רבי שנים בענף הבנייה והנדל"ן ובעולם העסקי בכלל, מביא עמו ניסיון עסקי עשיר בארץ ובחו"ל של כשלושים שנים, מיומנות ומומחיות בתחום יישוב הסכסוכים בתחום המסחרי והנדל"ני.

משרדנו נמנה בין המשרדים הבולטים בתחום הנד"לן בישראל ומופיע כגורם מקצועי בעל השפעה בתחום הנדל"ן לצפייה בפרופיל המשרד לחצו כאן 

פרופיל עו"ד דוניץ באתר מדלן

לעו"ד דובי דוניץ חוברים עורכי דין צעירים ונמרצים, שהתמחו בתחומי המשפט האזרחי והמינהלי על גווניהם השונים.

תפיסת המשרד הממוקדת באינטרסים של הלקוח, מושתתת על ליווי מקצועי ומשפטי של עסקים- בין אם עסקיהם של יחידים ובין אם עסקיהן של חברות ושותפויות

המשרד מאמין ביישוב סכסוכים- ככל הניתן בדרכי שלום- תוך שימוש בהליכים משתפים, אך בכל מקרה נותן המשרד פתרון מקצועי לכל צרכי הלקוח- לרבות ייצוגו בהליכים משפטיים בערכאות השונות ובהליכי בוררות.

בכל הנוגע לעולם הנדל"ן נשאל צוות משרדנו רבות לגבי תפקידו של עורך הדין בעולם הנדל"ן:

רכש ומכר דירה

כאשר ברכישת דירה עסקינן- לא תמיד מתמצא הרוכש בנבכי העיסקה בה הוא מתקשר. יכול שקונה הוא דירה בבניין הנבנה על קרקע פרטית: לעתים למוכר זכויות לבעלות על המקרקעין, אך מסיבות שונות ומשונות (כגון פרצלציה שטרם נרשמה, עיכוב ברישומן של הפקעות הרשויות ממקרקעין שהופשרו לבנייה, התחייבויותיו כלפי בעל קרקע עמו התקשר ב"עיסקת קומבינציה") הזכות עדיין לא רשומה על שמו. הקונה חייב להיות סמוך ובטוח, שבהגיע העת יקבל הוא את הדירה אותה רכש, והיא תירשם על שמו בפנקס המקרקעין. כדי לעמוד בנטל הזה, לבדוק את המצב המשפטי של המקרקעין, את עניין רישום הזכויות וכיו"ב- רצוי שידאג לליווי העסקה על ידי עורך דין המומחה בעניינים אלה. בשנים אחרונות עלה גם קרנה של ההשתתפות בקבוצת רכישה: המשתתף סבור בטעות כי רכש דירה מסוימת בבניין הנבנה, אך האמת היא שהוא רוכש חלק בלתי מסוים במקרקעין יחד עם חלק בשותפות המקימה בניין (על כל הסיכויים והסיכונים בה). גם עסקה כזאת- ראוי לה שתלווה בעורך דין מטעמו, כדי למנוע מפח נפש.

זכויות במקרקעין

סוגי הזכויות במקרקעין רבות ומגוונות הן: הזכות הבסיסית והפופולארית היא הבעלות (מקרקעין הרשומים בלשכת רישום המקרקעין על שם בעליהם). ישנן גם זכויות של חכירה (המאופיינות בסוגי העסקאות והשימושים הכרוכים בקרקעות רשות מקרקעי ישראל (הגוף שהחליף מיום 1.3.2013 את מינהל מקרקעי ישראל המוכר), או זכויות שכירות.

בנוסף לאיפיון הזכויות הקנייניות במקרקעין הנזכרות לעיל, ישנן גם זכויות חוזיות במקרקעין: אלה הם הזכויות בטרם נרשמות זכויות קנייניות בפנקס המקרקעין (פנקס הטאבו), כמו גם זכויות לשימוש במקרקעין ללא זכות קניינית כלשהי- זכות לשימוש כבר רשות, כמקובל למשל בענף הדיור המוגן.

בעייתיות מיוחדת קיימת בנושאים של מימון בניה ומימון כרכישתה של דירה (הלוואה כנגד משכנתא למשל). גם הטיפול בנושאים אלה או בהשקתם לעסקאות מקרקעין- ראוי שיזכו לליווי משפטי ומקצועי טוב.

תפקיד עורך הדין בעסקת מקרקעין

עורך הדין מלווה את עסקת המקרקעין, כאשר הוא בודק בקפדנות את המקרקעין בהם מדובר (הן מהבחינה המשפטית והן מהבחינה התכנונית), את התאמתם למה שהלקוח רוצה להפיק מהם (חייבים לוודא למשל, שהשימוש אותו רוצה הלקוח לעשות במקרקעין מותר על פי תוכניות המתאר ותוכנית בניין ערים הרלוונטיות). עומד על זכויותיו של הלקוח כפי שתוגדרנה בחוזה ההתקשרות ועל האינטרסים שלו.

כמקרה פרטי- היחסים בין רוכש דירה וקבלן הם ארוכי שנים לאור הוראות החוק הישראלי בדבר קביעת תקופות בדק ואחריות. גם יחסים אלה דורשים לא אחת ליווי משפטי מקצועי וטוב. מיפוי האינטרסים והצרכים של הלקוח על ידי עורך הדין מבטיח טיפול נכון בכל בעיה המתעוררת לאורך שנות קיומה של מערכת היחסים הזאת: בירור וטיפול בבעיות של אי התאמה וליקויי בנייה וכיו"ב, למשל.


משרדנו מעמיד את הניסיון הרב של עו"ד דב (דובי) דוניץ בתחומים אלה לרשות לקוחותיו. צוות המשרד מטפל אישית בכל השלבים (ארוכים ככל שיהיו) של עסקת המקרקעין שלך. כן עומדים המקצועיות והניסיון של עו"ד דב (דובי) דוניץמ וצוות המשרד לרשות לקוחותיו במקרים של תביעות ליקויי בנייה.

עו"ד דובי דוניץ הוא מגשר מוסמך ובעל ניסיון בתחום האזרחי/עסקי (תוך מתן דגש על תחומי מומחיותו הספציפיים). כן משמש עו"ד דובי דוניץ כבורר מומחה בתחום הנדל"ן ובתחומי התמחותו העסקית הכוללים בנוסף לנזכר לעיל גם את עולם המעברים בין דוריים בעסקים, סכסוכי שותפים, הקמת וסגירת חברות, מימון פרוייקטים, ניהול חברות, תפעול בעיות תאגידיות- ועוד.

המשרד מייצג את לקוחותיו בין היתר בהליכים משפטיים (בין אם בבית המשפט ובין אם מחוץ לכתליו) ובהליכים משתפים (כדוגמת גישור)- כאשר מדיניות המשרד היא להביא את סכסוכיו המשפטיים של הלקוח לידי סיום יעיל ומוצלח ככל הניתן, מתוך התמקדות באינטרסים של הלקוח.

לייעוץ ראשוני עם דב (דובי) דוניץ התקשרו
072-330-4973 או שלחו טופס:עורכי הדין
יליד ישראל, 1957. מייסד המשרד ומנהלו.
קרא עוד
מתמחה במשפט מסחרי
קרא עוד
עקבו אחרינו בלניקדין
עקבו אחרינו בפייסבוק