מיהם בעלי המקצוע שאסור לוותר עליהם בעת רכישת דירה?
דב דוניץ 10.09.21 מקרקעין

מיהם בעלי המקצוע שאסור לוותר עליהם בעת רכישת דירה?

עורך דין, יועץ משכנתא ואחרים: 

רכישת דירה היא העסקה היקרה והחשובה ביותר שאדם מבצע בחייו. בעסקת הרכישה יש לא מעט מלכודות שחשוב להימנע מהן, סעיפים שעשויים להשפיע על המחיר ומחלוקות שעלולות להתפתח בהיעדר סיוע מקיף של כמה גורמים חשובים. אבל מיהם בדיוק אותם אנשי מקצוע?

יועץ משכנתאות

קשה למצוא כיום ישראלים שרוכשים דירה ללא משכנתא, שעומדת לרוב על סכום של של מאות אלפי שקלים ולעיתים גם למעלה מכך. 

יועץ משכנתא הוא בעל המקצוע שיסייע לכם לבחור במשכנתא המשתלמת ביותר, וחשוב לא פחות – במשכנתא המתאימה לכם ביותר, בהווה ובעתיד. אסור לשכוח שיש כמה מסלולי משכנתא ואינספור אפשרויות לחלוקה של כל מסלול ומסלול. 

בחירה נכונה של משכנתא מחייבת ידע בשוק המשכנתאות ובמגמות המאפיינות אותו, בחינה של ההסכמים מול הבנקים וניסיון להתחמק מהמלכודות הרבות שהם מעמידים.

יועץ משכנתאות אובייקטיבי יעשה לכם סדר בבלאגן, יסייע לכם לגבש תמהיל ראשוני ולפעמים גם יבצע עבורכם את ההתנהלות והמשא ומתן מול הבנקים. התוצאה היא חיסכון אפשרי של זמן, מאמצים ובעיקר סכומי עתק.

עורך דין

הסכם הרכישה של נכס ספציפי הוא סוגיה חשובה לא פחות. בהסכם כזה צפויים להיות סעיפים שאינם מובנים מאליהם, סיכונים גדולים ונקודות אחרות שרק בעל מקצוע יוכל להבין באופן מלא.

את העסקה המרכזית של חייכם חשוב מאוד שתבצעו באמצעות עורך דין, בדגש כמובן על עורך דין שדיני מקרקעין הוא אחד מנושאי ההתמחות והעיסוק המרכזיים שלו. ליווי של עורך הדין יסייע לכם לשמור על האינטרסים שלכם, לקבל את מלוא זכויותיכם ולשפר את תנאי העסקה.

בין נושאי העיסוק של עורך דין מקרקעין אפשר למנות:

  • זיכרון דברים והסכמי רכישה, כולל כמובן פתרון מחלוקות שצצות מול הצד השני בעסקה
  • מיסוי מקרקעין, במטרה לצמצם את העלויות הנדרשות מהרוכשים
  • תיווך נדל"ן, לרבות צורת ההתנהלות מול מתווכים, הגדרת מועדי וגובה תשלום דמי התיווך ועוד
  • ביצוע בדיקה מקיפה של הנכס מבחינה משפטית: זכויות, הערות אזהרה, שעבודים וכדומה
  • סיוע בהליך ה"בירוקרטי", לרבות הרישומים השונים, התשלומים לרשויות וכן הלאה

שמאי מקרקעין

הישראלי הממוצע שונא להרגיש "פראייר", בטח ובטח בעסקה בסכומים גבוהים כמו רכישת נכס למגורים. שמאי מקרקעין הוא איש המקצוע שיסייע לכם להבין בדיוק מהו שוויו של הערך המדובר, תוך בחינה האם ישנם גורמים שונים שעשויים להשפיע על ערכו – ועקב כך על גובה העסקה.

חברות לביצוע בדק בית

כאשר רוכשים דירה – בין אם חדשה ועל אחת כמה וכמה במקרה של דירה קיימת – חשוב לוודא שאין בה ליקויים, בעיות תשתית ופגמים אחרים שעלולים להשפיע על מחירה, או אפילו על כדאיות העסקה.

חברות המבצעות בדק בית נעזרות בכוח האדם ובציוד מתקדם המאפשר לבחון את הנכס מ-א' ועד ת'. בסוף התהליך תקבלו דו"ח מקיף על מצב הנכס, התיקונים הנדרשים, העלויות הצפויות וכן הלאה.

מומלץ ליצור קשר עם אנשי המקצוע שהוזכרו כאן בהקדם האפשרי, כדי להבטיח את העסקה המשתלמת וההוגנת ביותר עבורכם – עסקה באמצעותה תפתחו דף חדש ומרגש בחייכם. עורך דין מקרקעין או יועץ משכנתאות, או שמאי מקרקעין יכולו להבטיח שתעברו את ההליך בצורה הכי רווחית ומהירה!

 

 

לייעוץ ראשוני עם דב (דובי) דוניץ התקשרו
09-7995599 או שלחו טופס:אולי יעניין אתכם גם:

מאמרים אחרונים