5 דרכים לבחון את המקצועיות של עורך דין לפני שהוא מייצג אתכם
דב דוניץ 05.04.21 מקרקעין

5 דרכים לבחון את המקצועיות של עורך דין לפני שהוא מייצג אתכם

בין אם מדובר על בחירת עורך דין מקרקעין או כל סוג אחר של סנגור, ישנם מספר דרכים לבחון את המקצועיות של אותו עורך דין.

כמובן, אין להקל ראש בבחירת עורך דין מקרקעין, במיוחד במציאות של היום שבמדינת ישראל ישנם עשרות אלפי עורכי דין.

מדובר על אחד המקצועות הרווים ביותר, דבר שהופך את המשימה להרבה יותר מורכבת, כולם מציינים בפניכם שהם הטובים ביותר, איך בכל זאת תוכלו לבחון זאת ולעשות בחירה נכונה. את כל הפרטים החשובים הבאנו לכם במאמר הבא, שיעזור לכם לבחון את המקצועיות של עורך הדין צעד אחרי צעד בצורה יעילה, בטוחה ונכונה.

מול מקרה של עבירות מכל סוג זה די מלחיץ. במיוחד שמדובר על ייצוג בעבירות פליליות לכן, עליכם להזמין עורך דין פלילי בראשון לציון מקצועי. עם זאת, יש הרבה עורכי דין בשוק. כדי לעזור לכם לבחור את עורך הדין הטוב ביותר לעניינכם, להלן 5 דרכים לבחון את מקצועיותו של עורך דין במיוחד בתחום הפלילי לפני שיוצגו בהתאם לסוג העבירה:

  1. האם לעורך הדין יש גישה עם חמלה?

לעורך דין מקצועי צריכה להיות חמלה להבין את רגשות הלקוח במקרה של עבירות קיצוניות שיכולות לשנות את כל עתידו של האדם אותו הוא מייצג. אתם יכולים לשתף את עורך הדין שלכם בבעיות האישיות שלכם, מעבר למה שהוא מייצג בתיק. כדי לקבל פיתרון יעיל. אם לעורך הדין אין חמלה, אתם יכולים לחפש עורך דין אחר.

  1. האם לעורך הדין יש כישורים אנליטיים?

אם ברצונכם להעסיק עורך דין מקצועי, תוכלו לבדוק את כישורי הניתוח שלו. הם יכולים להגיע למסקנה הגיונית וסבירה בטיפול בכל סוג של תיק. יש להציג את התיק והמקרה לעו"ד המייצג אתכם, בהתאם לתשובות שלו והחשיבה שאותה הוא מייצג, אתם יכולים להבין עד כמה הגישה שלו היא אנליטית והאם הוא יוכל להתמודד עם התיק בו הוא מייצג אתכם.

  1. מאזין טוב לכל מה שנאמר

אחת התכונות המובילות של עורך דין מקצועי היא להיות מאזין טוב. אם הם יכול להקשיב בקשב, הוא יבין מה אתם מרגישים ורוצים. לפעמים לא צריך לומר כל דבר לעורך הדין שלכם, הוא צריך לדעת ולזהות את הרגשות שלכם "בין השורות", לזהות את התחושה, להבין את המחשבה ולהתאים את עצמו בדיוק לרצונות שלכם.

  1. כישורי אינדיבידואליות

אם לעורך הדין הפלילי יש כישורים פרטניים והוא יכול לשכנע אותכם לקבל תוצאה חיובית, הוא יכול להיות עורך דין מקצועי לעניינכם. 

  1. יצירתיות

מלבד היותו הגיוני, על עורך דין פלילי מקצועי להיות בעל יצירתיות כאשר הוא מטפל בתיק שלכם, הוא צריך לדעת למצוא מה בדיוק נמאר בכל שלב, לנסות ולשנות את האופי שהדברים נאמרו בהם ולהתאים את התיק כחלק מבניית קו ההגנה לצרכים של האדם אותו הוא מייצג.

לסיכום

עליכם לחפש תכונות אלו בהעסקת כל עורך דין, גם כאשר אלו נראים דברים שוליים, עדיין בחירת עורך היא משימה שצריכים להקדיש לה זמן. בחירה לא נכונה של סנגור לא מתאים עלולה לגרום לכם לנזק שיהיה קשה הרבה יותר לצאת ממנו.

יש לבחון את ההביטים האלו לרבות גובה שכר הטרחה, הניסיון והוותק של הנסגור, אחוזי ההצלחה שלו בתיקים שדומים לתיק שלכם. כל אלו יחד יגרמו לכם להתמודד עם המצוקה בה אתם נמצאים וזקוקים לעורך דין להרבה יותר פשוטה ונוחה להתמודדות. ככל שתשקיעו יותר בבחירה נכונה של עורך דין ככה כל התהליך שלכם יהיה פשוט ונוח הרבה יותר.

לייעוץ ראשוני עם דב (דובי) דוניץ התקשרו
09-7995599 או שלחו טופס:אולי יעניין אתכם גם:

מאמרים אחרונים