למה חשוב ליווי עו"ד מומחה בנדל"ן לרכישת נכס יוקרה?
דב דוניץ 13.09.21 מקרקעין

למה חשוב ליווי עו"ד מומחה בנדל"ן לרכישת נכס יוקרה?

כאשר עומדים לרכוש נכס כלשהו ובמיוחד נכס יוקרה ישנה חשיבות רבה בהבנת המורכבות ואופי החוזים בעולם הנדל"ן ולקבל ייעוץ לגבי הבדיקות לפני קניית הנכס, עו"ד מומחה לנדל"ן ידאג לזכויות שלכם על מנת למנוע הפסדים וטעויות.

מדוע צריך ליווי עו"ד מומחה בנדל"ן?

עסקאות נדל"ן הינן מאוד מורכבות במיודח שמדובר על בתי יוקרה שכן יש לבצע מספר בדיקות טרם החתימה על הסכם כל שהוא, עו"ד המתמחה בנדל"ן מכיר את התהליך ויודע מה חשיבות בדיקות אלו, אם רוכשים את שירותיו מתחילת התהליך עורך הדין בודק את חוקיות הנכס, על שם מי הוא רשום, האם יש חריגות בניה, הוא בודק היתרי בנייה, האם יש שעבודים עיקולים וכדומה, כל הבדיקות הללו חשובות מאוד לפני ביצוע העסקה לדוגמה אם יש עיקולים או שעבודים לא ניתן לבצע את העסקה, אם אין התרי בניה יש בעיה ברכישת הנכס חובה לדאוג ולהכשיר את החריגות לפני המכירה, עורך דין שלא מתמחה בתחום הנדל"ן לא ידע מה לחפש ולבדוק ועלולים להיגרם נזקים רבים ואפילו ליפול לידי נוכלים.

לאחר בדיקת הנכס חשוב לבדוק את היכולות הכספיות ובהתאם להכין הסכם מכר תוך התחשבות בדרכי המימון ומועדי התשלום.

במה מתעסק עורך דין נדלן?

עסקאות נדל"ן הן כל העסקאות הקשורות לקנייה ומכירה של קרקע וכל הבנוי והנטוע עליה וכל דבר המחובר אליה, עורך דין מקרקעין אחראי על ייעוץ וייצוג לקוחות בכל הנוגע לדיני מקרקעין, העברת זכויות קניין בקרקע או בכל דבר עליה כמו בית, הסדרת הגדרות הבית המשותף ובעלות משותפת במקרקעין, 

עורך דין המלווה עסקת נדל"ן צריך לדאוג לאינטרסים של הלקוח ושהעסקה תתבצע על הצד הטוב ביותר.

מהי המורכבות בעסקת נדל"ן?

אחת הסיבות למה חשוב ליווי עו"ד מומחה בנדל"ן לרכישת נכס יוקרה? היא העובדה שעסקאות אלו מאוד מורכבות מדובר בעסקאות בסכומי כסף גדולים מאוד, ישנם פרצות גדולות בעסקאות אלו העלולות לגרום לנזקים כספיים ועוגמת נפש, לדוגמה יש לבדוק אם קיים היטל השבחה על הנכס, מס אשר עלול להביא לעליית בעלות הנכס בעשרות אלפי שקלים.

בעסקאות נדל"ן קיימים חוקים מיסוי רבים ומורכבים עורך דין המתמחה בנדל"ן מכיר את תנאי המיסוי ומבין את החוקים לעומק ויכול לייעץ ללקוח בהתאם על מנת לשלם כמה שפחות מיסים.

החובות המוטלות על עורך דין כמייצג בעסקת נדל"ן

חובותיו של עורך הדין בעסקת מקרקעין הן חוזיות, נזקין, ואתי כלפי הלקוח, 

על עורך הדין חלה חובת אזהרה בדבר סיכוני עסקת המקרקעין וחובה להסביר ללקוח את הסיכונים בעסקה או להפנותו לבעל מקצוע המתאים לצורך בדיקות נוספות כגון שמאי, אדריכל, מהנדס וכדומה, גם אם הלקוח לוקח על עצמו לבצע בדיקות מצופה שעורך הדין יבדוק את הממצאים ויראה כי הם תקינים.

חובה על עורך הדין להסביר ללקוח את מהות העסקה וההתחייבות שהוא עומד לקחת על עצמו, וזאת התשובה לשאלה למה חשוב ליווי עו"ד מומחה בנדל"ן לרכישת נכס יוקרה?

לייעוץ ראשוני עם דב (דובי) דוניץ התקשרו
09-7995599 או שלחו טופס:אולי יעניין אתכם גם:

מאמרים אחרונים