בדק בית לפני רכישת דירה – למה זה חובה?
דב דוניץ 14.10.21 כללי

בדק בית לפני רכישת דירה – למה זה חובה?

לפני שאנו באים לרכוש דירה חדשה ולבצע ככל הנראה את ההשקעה הגדולה בחיינו, חשוב מאוד לבצע בדק בית לפני רכישת דירה. שירות זה ניתן על ידי מהנדסים מקצועיים שעברו הכשרה תואמת ועל ידי חברות בדק בית מוסמכות ומנוסות המציעות שירותים אלה. אנחנו ממליצים לכם להיוועץ עם עורך דין מקרקעין לפני רכישת דירה.

ביצוע בדק בית עם חברת טרמינל בדק בית, לפני שאתם נכנסים לדירה החדשה יכולה לאתר תקלות שונות בתשתיות המבנה, בחלקו הפנימי/החיצוני ובאינספור דברים שעשויים להיות מסוכנים או לפגוע באיכות חייכם ולכן תצטרכו לתקן אותם ולספוג הוצאות רבות על חשבונכם. זאת אם תכירו את התקלות הללו לפני העסקה שתבצעו ובכך תוכלו להיות רגועים שאתם יודעים בדיוק מה אתם קונים.

בדק בית לפני רכישת דירה – מהי מטרת הבדיקה?

זה לא נעים הן מבחינה רגשית והן מבחינה כלכלית להשקיע כסף רב ברכישת בית ולאחר הכניסה אליו לגלות ליקויים כמורים כמו דליפת גז, נזילה מהקירות/התקרה, בעיות בצנרת, במערכת החשמל או בכל דבר אחר בדירה. ביצוע הבדיקה לפני הרכישה של הדירה יקנה לכם את האפשרות לגלות את הליקויים והתקלות הללו לפני ביצוע העסקה ובכך לדרוש מהמוכר לתקן את הליקויים בהתאם. 

מה בודקים במהלך הבדיקה?

בדק בית לפני רכישת דירה הוא שירות הכולל בדיקה מקיפה של הדירה, המבנה שבו הוא נמצאת, מבפנים ומבחוץ ואף דברים נסתרים מן העין. חשוב לבדוק שהדירה בנויה לפי התקנים והחוקים, תואמת את תוכניות הבנייה והמפרט שלה הרשום ברשות המקומית. חשוב לבדוק את אופף הביצוע של הבנייה, השיפוץ, התיקון, חומרי הגלם ועוד. הבודק יעשה שימוש במצלמות מיוחדות וכן מכשור אלקטרוני עם טכנולוגיה מתקדמת כדי לבדוק את הצנרת, איתור נזילות, בדיקת החשמל בבניין, דליפה של גז ועוד מגוון רחב של פרטים, החל מדברים הנראים לעין ועד דברים הנמצאים מאחורי הקירות או שרק עין מקצועית תזהה אותם. כמו כן אם מדובר בדירה בבניין תתבצע גם בדיקה לתשתיות הבניין שהוא עומד בתקנים של תמ"א 38 נגד רעידות אדמה, בדיקת הצנרת של הבניין ואפילו שביל הגישה לבניין.

מה ניתן לעשות עם הדו"ח של הבדיקה?

את הדו"ח שקיבלתם מאיש המקצוע תוכלו לתת לקבלן כרשימת הליקויים שצריך לתקן. זאת מדובר במידה ואתם קונים דירה חדשה מקבלן. במידה ומדובר בדירה יד 2 תוכלו להציג את הדו"ח לבעלי הדירה ולהשתמש בזה כקלף מיקוח על מחיר הדירה או לבקש לתקן ליקויים מסוימים לפני שאתם רוכשים את הדירה. לדוגמה: לבקש מהם לתקן את הצנרת ואתם תדאגו לתקן בהמשך את הסדקים בקירות למשל.

לייעוץ ראשוני עם דב (דובי) דוניץ התקשרו
09-7995599 או שלחו טופס: